Przydatne akcesoria krawieckie

Jeśli chcesz zająć się szyciem, powinieneś zadbać nie tylko o to, aby mieć odpowiednią maszynę, ale również o to, aby zapewnić sobie akcesoria krawieckie. Bez części z nich trudno wyobrazić sobie pracę z tkaninami. Pozostałe mogą być ułatwieniem, z którego istnienia nie każdy zdaje sobie sprawę. Przedstawiamy niektóre produkty krawieckie, którymi warto się zainteresować.

Nici do szycia – szeroki wybór

Nie ma szycia bez nici. Ten produkt jest więc dostępny w bardzo wielu sklepach. Co więcej, można dostać nici do szycia w niekończących się wersjach kolorystycznych. To pozwala dopasować akcesoria krawieckie do własnych upodobań oraz do odcieni, znajdujących się na tkaninie. Warto jednak zwrócić uwagę na grubość i jakość oferowanych nici do szycia. Producenci mogą bowiem dostarczać produkty o różnej wartości.

Noże krążkowe do cięcia tkanin

Innym przedmiotem, który warto poznać, jeśli ktoś chce się zajmować szyciem, jest nóż krążkowy. Służy on do wygodnego cięcia tkanin i stanowi alternatywę dla nożyczek. Wiele osób, zajmujących się krawiectwem uważa, że noże krążkowe są bardziej komfortowe i pozwalają wycinać materiały w prostszy i dokładniejszy sposób. Nic dziwnego, w końcu wystarczy nimi przejechać po wcześniej narysowanej na odzieży linii. Co prawda, noże krążkowe nie zawsze wykroją materiał za pierwszym przeciągnięciem po tkaninie, ale wystarczy wówczas odpowiednio dociąć to miejsce. Kolejne kroki wykonane tym produktem i tak będą dokładniejsze niż cięcia od nożyczek.

Dobra podkładka, czyli mata samogojąca

Jeśli chcesz wykroić materiał nożem, potrzebna jest Ci dobra podkładka. Te wykonane z drewna czy szkła szybko się zepsują, a poza tym będą tępić noże krążkowe, a więc często będzie trzeba kupować nowe. Doskonałym rozwiązaniem tych problemów jest mata samogojąca. Jest to produkt wykonany ze specjalnego tworzywa, które posiada strukturę odporną na trwałe uszkodzenia. Oczywiście, nawet mata samogojąca ma swoją wytrzymałość, ale jeśli będziesz ciąć na niej tkaniny, trzymając nóż pod kątem prostym, to taka podkładka posłuży Ci przez bardzo długi czas.

Inne akcesoria krawieckie

Oczywiście, na rynku jest znacznie więcej akcesoriów niż przytoczyliśmy w tym wpisie.  Znajdziesz je na twojastronainternetowa . Warto przyjrzeć się chociażby różnorodności tkanin, których można użyć do szycia. Temu jednak warto poświęcić osobny wpis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *