Inspiracje do szycia – gdzie ich szukać?

Nie każdy jest w stanie ciągle produkować nowe pomysły. Jeśli zajmujesz się czymś twórczym, to na pewno wiesz, że czasami każdego ogarnia niemoc, nazywana powszechnie brakiem weny. Wówczas warto trochę odpocząć i poszukać inspiracji. Czy masz sposoby na ich znalezienie?

Książki branżowe

Pierwszą i najbardziej oczywistą drogą poszukiwania nowych idei może być czytanie książek branżowych. Poruszają one bardzo wiele tematów, więc jeśli na przykład brakowało Ci wiedzy, która mogłaby pokazać nową drogę i sposoby szycia, to właśnie po literaturę fachową powinieneś sięgnąć.

Czasopisma związane z szyciem

Mniej naukowa forma poszukiwania inspiracji to czasopisma. Znajdziesz w nich ciekawe wykroje do modnych ubrań. Nie zabraknie też pomysłów na inne rzeczy, jak na przykład dokładny opis szycia zabawki dla dzieci. Oczywiście, nie musisz wykonywać wszystkiego, co tam jest napisane. Być może żaden „przepis” nie będzie Ci do końca odpowiadał, ale patrząc na zdjęcia uszytych przedmiotów, wpadniesz na to, co sam chciałbyś zrobić.

Pokazy mody

Jeśli na przykład interesuje Cię konkretnie szycie ubrań, to miejscem poszukiwania pomysłów może być wybieg. Oglądaj różne pokazy mody, śledź dokonania projektantów. Być może będziesz miał wizję, która da początek czemuś Twojemu. Nie zamykaj też oczu na ulice. Wbrew pozorom wiele inspiracji możesz znaleźć, obserwując innych ludzi. Czasami jeden element stroju może dać podstawę do stworzenia własnej kolekcji.

Całe otoczenie

Pamiętaj też, że jeśli chcesz być twórczy, to nie możesz zamykać się na pomysły. Niektórzy twierdzą, że inspiracje do szycia można znaleźć praktycznie wszędzie. Wcale nie muszą być to tematyczne artykuły czy pokazy mody. Część osób, pasjonujących się szyciem, wpada na genialne myśli podczas relaksu czy ćwiczeń fizycznych. Wystarczy więc po prostu otworzyć się na różne myśli. Może być bowiem tak, że czujesz się bezsilny, bo sam się blokujesz, od razu oceniając czy dany pomysł jest dobry. Najpierw pozwól mu się rozwinąć, dopiero później oceniaj go pod kątem tego, czy jest udany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *